Klubové závody

Mikulášská hala

Úterý 11.12.2018

výsledky holky

výsledky kluci

 

 

Nordic running

První kniha na světě o celoročním běhání s holemi!

NORDIC RUNNING – Běh s holemi jako zdravější a efektivnější způsob běhání

Obálka_Nordic running_final_tn

Sponzoři

 

LogoCC

 

ADIDAS

 

maister.jpg

 

 

gaza_2

 

suas.jpg

 

 

 

 

 

zk_tn

 

 

 

Činnost je realizována za finanční podpory města Sokolova.

 

Činnost klubu je realizována za finanční podpory Karlovarského kraje.

Archiv článků

Mikulášská hala 2017 poprvé

Mikulášská hala je v podstatě nejstarší závod v historii Atletického klubu Sokolov, neboť jeho kořeny sahají až do doby existence atletiky pod hlavičkou Baníku Sokolov, když fragmenty tohoto závodu probíhaly na chodbě a v tělocvičnách 3. základní školy, známé kdysi jako atletické sportovní školy. Bohužel sametová revoluce a novodobí ředitelé Šporek, Flaška aj. se s přičiněním představitelů města nakloněným kolektivním sportům včele s „atletem“ Jakobcem postarali o vymazání této věhlasné líhně atletů (Sokolová, Lomický a mnoho dalších) z atletické mapy Česka.

O to více patří díky všem, kteří se po léta starali o tento seriál závodů pro děti a mládež, pořádaný tradičně ve dnech Mikulášů, čertů a andělů a ve dnech předvánočních shonů. Zájem o tuto halovou sportovní akci vrostl po vybudování atletického tunelu tak, že Atletický klub musel z kapacitních důvodů výrazně redukovat počet účastníků z jiných atletických klubů, protože a zkrátka tunel se nafouknout nedá. Proto se v letošním roce sešla na první závod Mikulášské haly převážná část atletické přípravky z domácí líhně Atletického klubu Sokolov, který se v letošním roce rozrostl o oddíl biatlonu. Startovní pole čítalo 27 chlapců a 40 dívek, inu těch holek je prostě pořád víc, a to je dobře, protože pořekadlo říká: „Víc chlapců, víc válek“ a my si přejeme mír. Přičteme-li na každého mrňouse dva diváky a k nim pak zhruba dvacítku pořadatelů, vměstnalo se do tříproudového atletického tunelu kolem dvoustovky lidí, kteří byli svědky nádherným, zatím ničím nerušeným výkonům naší atletické drobotiny, kteří si své atletické dovednosti prověřili v tradičním sokolovském pětiboji. Disciplíny 50m, 50 m překážek (molitanových), hod medicinbalem, skok daleký a běh na 300 m, byli pro mnohé pořádnou porcí sportu na pondělní odpoledne. Za jejich odvahu a výkony si všichni vysloužili pochvalu od nás i diváků, potlesk, sladkou odměnu a přátelské setkání s čerty, Mikulášem a andělem.

Velké poděkování patří všem rozhodčím a pořadatelům, včetně těch v kostýmech a samozřejmě všem těm malým sportovcům, ale i všem divákům za podporu a pomoc, kterou ochotně poskytovali pro zvládání hlaholícího davu ve stísněném prostoru. Již menší poděkování, pak patří těm fotbalistům, kteří již poněkolikáté rozkopali v atletickém tunelu, kam se chodí i přes zákaz uspokojovat se svými míči, sádrokartonové stropy, jejichž trosky naštěstí nepopadaly během závodu dětem na hlavy.

Z výsledků atletických závodů je vidět, že mezi mládeží se rodí mnoho talentu, chuti sportovat a soutěžit, a tak nezbývá než věřit, že tento potenciál nebude promarněn, či předčasně vyčerpán honbou za ambicemi.

Pokud se někomu podařilo zachytit některé momenty závodu a atmosféry na fotografie, budeme Vám vděčni za jejich poskytnutí, třeba jen odkazem, či odesláním na naši emailovou adresu. Snad se nám podaří oživit vedle sportovních aktivit a tradic i náš webový fotografický koutek.

Pro starší mládež je připraveno pokračování tradice Mikulášské haly, a to 15.12.2017. Stejné závody pak pro jejich popularitu tradičně opakujeme v prvním čtvrtletí následujícího roku, v opačném pořadí a pod hlavičkou Halový Sokolov 2018.  Již nyní se těšíme na Vaši účast.

Zanechat komentář

Kalendář závodů

Prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Blíží se

  • Nejsou žádné události.

Poslední komentáře